تاریخ انتشار : جمعه 26 اسفند 1401 - 15:32
248 بازدید
کد خبر : 208639

تعیین تکلیف ۱۲۴پرونده راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس

تعیین تکلیف ۱۲۴پرونده راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس

چهارمین جلسه امسال هیأت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به منظور تعیین تکلیف قراردادهای راکد در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار و پرونده‌های حقوقی صنعتگران بررسی و رسیدگی شد.  سید مصطفی هاشمی از رسیدگی و بررسی  و تعیین تکلیف ۱۲۴ پرونده راکد صنعتگران  به متراژ ۴۵ هکتار در شهرک‌ها و نواحی

چهارمین جلسه امسال هیأت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به منظور تعیین تکلیف قراردادهای راکد در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار و پرونده‌های حقوقی صنعتگران بررسی و رسیدگی شد.

تعیین تکلیف  124پرونده راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس

 سید مصطفی هاشمی از رسیدگی و بررسی  و تعیین تکلیف ۱۲۴ پرونده راکد صنعتگران  به متراژ ۴۵ هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس خبر داد و اظهار داشت: این پرونده‌هامربوط به متقاضانی است که در  سال های ۱۳۹۷و قبل از آن با این شرکت قرارداد منعقد اما ساخت و سازی نداشته‌اند.

هاشمی با بیان اینکه  در این جلسه هیات حل اختلاف و داوری  که به مدت ۳ روز با  حضور داور و حکم مرضی‌الطرفین در دفتر مرکزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزارشد پرونده های راکد رسیدگی و بررسی شد، افزود: با بررسی این پرونده‌ها در نهایت ۶۶ پرونده با مساحت ۲۱.۵ هکتار منجر به فسخ قطعی، ۲۳ پرونده به مساحت ۶ هکتار اعطای مهلت، ۸ پرونده به میزان ۶ هکتار رای خاص مالی و فسخ مالی  و ۲۷ پرونده به مساحت ۱۲هکتار نیز  به دلیل پیشرفت فیزیکی مطلوب از دستور کار خارج شد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان با بیان اینکه تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ و آزادسازی اراضی از اولویت‌های مهم این شرکت است گفت: در صورت عدم اجرای تعهدات از سوی سرمایه گذاران در مهلت تعیین شده، اراضی واگذار شده پس از سیر مراحل قانونی بازپس گرفته شده و قراردادهای منعقد شده آنان با شرکت شهرک‌های صنعتی فسخ و خلع ید می شود.

هاشمی  افزود: سرمایه گذارانی که به تعهدات خود برای ساخت و راه اندازی واحدهای تولیدی وفق برنامه زمانبندی اقدام نمی کنند، در صورت عدم اجرای تعهدات در مهلت های تعیین شده شامل اقدام برای اخذ مجوز ساخت و ساز و عملیات اجرایی، حق بهره برداری این اراضی از آنها خلع ید شده و به سرمایه گذاران جدید واجد صلاحیت واگذار می شود.

مدیر عامل  شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس افزود: با واگذاری اراضی راکد به متقاضیان واجدشرایط ، روند ساخت‌وساز و اجرای طرح‌های صنعتی  و ایجاد واحد های صنعتی شتاب می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با تشدید نظارت بر روند ساخت‌وساز واحدهای صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت برای ساخت‌وسازو نیز غیرقانونی شدن وکالتنامه های فروش اراضی و نیز اهلیت سنجی متقاضیانف امکان بورس‌بازی زمین و سوءاستفاده افراد سودجو در فضای شهرک‌های صنعتی فارس وجود از بین می رود.

هاشمی  اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیأت حل‌اختلاف و داوری اقدام می‌‌کند.

وی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت‌وساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضا اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را ازجمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیأت حل‌اختلاف و داوری موردبررسی قرار می‌گیرد.

مدیر عامل  شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه امسال روند رسیدگی و تعیین تکلیف اراضی راکد شتاب گرفته است گفت:از ابتدای سال تاکنون وبا برگزاری ۴جلسه داوری در مجموع به ۴۱۵قرارداد راکد به مساحت ۱۳۲هکتار رسیدگی شد که از این تعداد ۱۸۸پرونده به مساحت ۳۳هکتار فسخ قطعی شد.

وی همچنین با بیان اینکه پرونده های اراضی راکد پس از فسخ قطعی در جلسه داوری جهت خلع ید به دستگاه قضایی ارجاع می شود گفت:امسال ۶۳قرارداد راکد با مساحت ۱۸هکتار نیز خلع ید شده است که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۳برابری داشته است.

منبع: ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.